Національний художній музей не підвищував вартість квитків окремо для іноземців. Сталася помилка

Національний художній музей підвищив ціни на свої послуги для відвідувачів. Об'яву про це керівництво музею поширило на сторінці у Фейсбуку. Але у перший варіант повідомлення закралася неправильна інформація про те, що музей зробив найдорожчий вхідний квиток для такої категорії відвідувачів, як іноземці.

"У нас сталася помилка", - заявила Суспільному Культура Вікторія Назаренко, співробітниця відділу комунікації музею. - Ми вже все виправили. Вартість квитків однакова для всіх, у нас немає окремої категорії "іноземці".

За словами Назаренко, вхідний квиток для дорослих, незалежно від громадянства, - 120 гривень, для студентів, школярів, пенсіонерів - 50 гривень. Вартість оглядової екскурсії для групи англійською мовою - 600 гривень, українською для дорослих - 550 гривень.

Неправильна об'ява провисіла на Фейсбуці дві години, перш ніж в неї внесли правки. За цей час вона зібрала близько 40 коментарів, майже всі - негативні. У ній була наступна інформація: вхідний квиток для дорослих - 120 гривень, а для іноземців - 150 гривень. А оглядова екскурсія для групи 20 осіб - 550 осіб, для іноземців - 600 гривень.

"Окрема ціна для іноземців? 2021 рік? Сіріозлі?" - написала Людмила Рогова під повідомленням музею.

"Це означає, що тепер без паспорта музей не відвідати або відвідати за максимальною ціною? Як іноземність і неіноземність визначатимете?" - запитала у коментарях Олена Деревска.

"Не ганьбіться з окремою ціною для іноземців. Вже 2021 рік. Це не серйозно. Невже таки вимоги міністерства?" - спитала Ольга Клименко.

Скільки тепер коштує квиток в музейВхідні квитки

дорослі - 120 грн студенти - 50 грн Школярі, пенсіонери - 50 грн Сімейний (1 дорослий + 1 дитина) - 120 грн Аудіогід дорослі - 150 грн студенти, школярі, пенсіонери - 50 грнЛекції

дорослі - 200 грн студенти, школярі, пенсіонери - 100 грн Абонемент (4 лекції) - 600 грн Абонемент на курс "Історія українського мистецтва" - 3600 грнОглядова екскурсія

дорослі (до 20 осіб) - 550 грн студенти, школярі (до 20 осіб) - 450 грн пенсіонери (до 20 осіб) - 320 грн екскурсія англійською мовою - 600 грн мінігрупа (до 6 осіб) - 400 грн збірна група (1 особа) - 100 грнТематична екскурсія

дорослі (до 20 осіб) - 600 грн студенти, школярі, пенсіонери, міні-групи (до 20 осіб) - 350 грн збірна група (1 особа) - 100 грн Кураторська екскурсія тимчасовою виставкою (за попередньою реєстрацією) дорослі - 200 грн студенти, школярі, пенсіонери - 100 грнІнтерактивні програми (за попередньою реєстрацією)

екскурсія для школярів (6-15 осіб) - 100 грн з дитини квест - 120 грн з особи візуальна абетка - 130 грн з особи майстер-клас - 150 грн з особи дитяче свято - 250 грн з особи Хто вирішує, скільки коштує квитокНаказ про вартість послуг підписує директор культурної установи. Проте заклади культури державної та комунальної власності підвищують (чи знижують) вартість послуг, керуючись документами уряду:

постанова Кабінету міністрів про затвердження переліку платних послуг; спільний наказ Міністерства культури, Міністерства фінансів та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про затвердження порядку визначення вартості та надання послуг закладами культури комунальної та державної власності; наказ Міністерства культури про реалізацію права соціально незахищених верств населення на відвідування підприємств, установ, організацій, які належать до сфери мінкультури на пільгових умовах;Вартість послуг встановлюється на базі економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних з її надання.

Для порівняння, у Національному музеї Ханенків вхідний квиток для дорослих коштує 100 гривень, екскурсія для групи - 500 гривень, англійською мовою - 800 гривень.

Національний музей історії: вхідний квиток - 90 гривень; екскурсія для групи - 150 гривень, іноземною мовою - 250 гривень.

Що відомо 8 вересня відбувся конкурс директора Національного художнього музею України, на них була переобрана на другий строк Юлія Литвинець. Прочитати її інтерв'ю, а також її конкурентки Юлії Ваганової можна за посиланням. Під час нещодавнього дослідження колекції Національного художнього музею знайдені дві картини Федора Кричевського, які майже 80 років були підписані "невідомий автор".