Стало відомо, скільки в Україні адвокатів

Станом на 1 вересня 2021 року в Єдиному реєстрі адвокатів України зареєстровано 61 802 адвоката. З них – 45 659 реально діючих. Про це повідомив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України 10-11 вересня 2021 року у місті Чернівці, передає офіційний сайт НААУ.

«Наша організація стає сильнішою, коли нас стає більше, і з нами рахуються. У нас немає мети наганяти чисельність організації – все це відбувається природнім шляхом. Люди обирають професію адвоката і це дуже добре», – акцентував Валентин Гвоздій.

Він зазначив і те, що останнім часом стрімко зросла чисельність реєстрацій адвокатів у особистому кабінеті. Так, майже за рік, з листопада 2020 року, кількість осіб, які користуються цим сервісом збільшилась на понад 5,5 тисяч: з 23 869 до 29 396 адвокатів.

«З 45 тисяч реально діючих адвокатів майже 30 тисяч зареєстровані онлайн – це величезний успіх. Ще в 2013-2014 роках багато хто з адвокатів не мав навіть електронної пошти, а тепер всі онлайн, і в дуже короткий термін. Ми продовжуємо роботу над цим», - зазначив заступник голови НААУ, РАУ.

Водночас залишається невтішною статистика щодо гендерного розподілу. Як і раніше, в адвокатурі більше чоловіків ніж жінок – 61,8% проти 38,2%.

«Ми працюємо над цим. Як ви бачите, у нас активізував роботу Комітет з питань гендерної політики, щоб популяризувати професію адвоката серед молодих студентів-жінок. Багато бояться йти у професію, тому що асоціюють її з СІЗО, криміналом, тюрмою. Наша мета – розповісти, що це не так і є багато інших видів правової допомоги. Крім того, ми працюємо над тим, щоб більше жінок брали участь у роботі органів адвокатського самоврядування, адже гендерний баланс є запорукою нормальної, здорової роботи будь-якої організації у суспільстві і ми цьому приділяємо велику увагу», – підкреслив Валентин Гвоздій.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, коли неповнолітня особа може укладати договір з адвокатом.

Додамо, що ми повідомляли про те, що рішенням РАУ змінено порядок підвищення кваліфікації адвокатів. Зокрема, для нарахування балів за прослуховування онлайн-лекції тепер буде необхідно пройти тестування.

Крім того, РАУ внесла зміни до Положення про внески адвокатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.