Інститут національної пам’яті створив відеоколекцію свідчень про окупацію Криму

У Києві відбулася презентація відеоколекції спогадів про окупацію Криму Росією, створеної Українським інститутом національної пам'яті разом із представництвом президента в Автономній Республіці Крим.

Про це повідомляє UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Для нас це дуже важливо, тому що історична пам'ять і право знати правду про події під час збройного конфлікту та окупації є одним з невід'ємних елементів перехідного правосуддя. І тому цей трек і ці спогади, які ми сьогодні можемо бачити, є дуже важливими. Тому що час йде, і це не повинно впливати ні на політику держави, ні на позиції міжнародного співтовариства, ні також на думки, спогади та емоції наших громадян ", – сказав постійний представник президента в Криму Антон Кориневич.

Глава Інституту нацпам'яті Антон Дробович зазначив, що розказані історії можуть бути використані не лише як свідчення в подальших судах, а й – "в горизонті вічності".

"Коли через 50 або 100 років люди захочуть вивчати цей період, їм будуть доступні не тільки архівні матеріали, міжнародні документи, рішення судів, але й реальні історії реальних людей – те, чого нам зараз, наприклад, так дуже не вистачає про українську революції 1917 -1921 рр., другу світову війну – людського виміру історичного процесу ", – пояснив Дробович.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що дана робота є дуже своєчасною і буде по-справжньому оцінена через 10-20 років.

Відео колекція спогадів про окупацію Криму була записана в рамках усно-історичного проекту "Крим. Окупація" і доступна до перегляду на сайті Архіву усної історії Українського інституту нацпам'яті.

Нагадаємо, під час виступу на установчому саміті Кримської платформи Володимир Зеленський сказав, що питання окупованого Криму не має зникнути з міжнародного порядку денного ще на 7 років.