Українські кіностудії не можуть бути державними, бо є сервісними, – Ткаченко

Кіностудії в Україні наразі надають сервісні послуги, тому не можуть бути державними. Таку думку висловив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час 11-го Міжнародного медіафоруму KYIV MEDIA WEEK.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.

"Наші кіностудії досі залишаються державними. Це сервісні компанії, це не компанії, які існували в Радянському Союзі, коли були й творчі колективи зібрані, і Держкіно просто виділяло кошти на кіностудії. Ніде у світі сервісні компанії не є державними, якщо ми не будемо брати до уваги країни з авторитарними режимами", – сказав Олександр Ткаченко.

Він також додав, що питання інфраструктури потребує вирішення.

Натомість голова Держкіно Марина Кудерчук уточнила, що Кіностудія імені Олександра Довженка не виробляє фільмів, але здає в оренду павільйони для теле- та кіновиробництва. За її словами, Одеська кіностудія виробляє власні фільми, а Студія хронікально-документальних фільмів нині не працює.

До слова, у Києві почали знімати воєнну драму режисера Ахтема Сеітаблаєва “Мирний-21”. Стрічку створюють за підтримки Державного агентства України з питань кіно.