Стало відомо, у що можуть перепрофілювати Лук'янівське СІЗО в Києві

Зараз в київському Лук'янівському слідчому ізоляторі перебуває понад дві тисячі осіб. При цьому в новому СІЗО, який будується на Київщині, буде лише тисяча місць. Відповідно, частина ув'язнених залишиться в столичному СІЗО.

Сумнозвісне Лук'янівське СІЗО (слідчий ізолятор) у Києві можуть перепрофілювати в готель, а заарештованих переведуть в інші місця утримання. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр юстиції Денис Малюська. За словами міністра, Лук'янівське СІЗО теоретично можна було б продати, як і інші в'язниці. Але у ньому є інша проблема – у СІЗО перебуває більше двох тисяч осіб, а той об'єкт, який йому на заміну будують по Бориспільській трасі, буде розрахований на одну тисячу. Відповідно, тисяча ще залишиться в Лук'янівці, пояснив Малюська.

За словами міністра, стосовно СІЗО йтиметься про заморожування і зміну призначення тільки його частини. Інша частина ізолятора найближчі років 5-6 ще перебуватиме на місці. Малюська додав, що спочатку закриють найстаріший 200-річний корпус - так званий "Катька". "Ми планували зробити там готель, швидше за все", - зазначив міністр.

Раніше повідомлялося, що серед претендентів на ротацію в уряді є прізвище нинішнього міністра юстиції Дениса Малюськи. ASPI news інформувало, що парламентарі мають претензії та запитання до низки міністрів, серед яких і Денис Малюська.