Перехід України на латиницю: Шмигаля розсмішило запитання про ініціативу Данілова (відео)

Під час пресконференції прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, яка відбулась сьогодні, 14 вересня, його запитали, що він думає про переведення українського правопису на латиницю. У відповідь на це запитання посадовець не зміг стримати посмішку та розсміявся.

Я пропоную просто спитати в пана Данілова, уточнити, якщо вам цікаво. Він дасть всі відповіді. Дякую, - сказав Шмигаль.

Відео "УНІАН".

Окрім цього, зауважимо, що міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко також прокоментував ідею переходу на латиницю, яку раніше запропонував секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов, повідомляє "Укрінформ". Зокрема, Ткаченко заявив, що "спочатку нам треба всім вивчити добре українську мову", а потім говорити про латиницю.

Нагадаємо, що раніше Данілов наголосив, що виступає за те, щоб в Україні змалечку діти вчили дві мови – українську та англійську, а також перехід на латинку, на його думку, буде важливим кроком.

Секретар спробував першим перейти на латиницю у спілкування та одразу ж осоромився. Так, в одному і дописів в якому увесь текст був написаний українською мовою, Данілов вирішив одне речення написати латиницею, а не звичною для українців кирилицею. Проте, допустився одразу трьох помилок лише в декількох словах.