Кремінь відкинув можливість переходу України на латиницю

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув можливість переходу української мови з кирилиці на латиницю і вважає, що застосування кириличної абетки в українській літературній мові не піддається жодним сумнівам.

У коментарі Суспільному Кремінь зазначив, що збереження кириличного алфавіту – це захист традицій та забезпечення функціонування української мови як державної.

«Найбільша кількість українських текстів, досліджень, літописна традиція, стародруки та українські пісні написані українською абеткою – тобто кириличним шрифтом», – зауважив Кремінь.

Дискусії щодо послуговування елементів латинки в українському літературному просторі Кремінь запропонував залишити науковцям, винятково для окремих сфер, які, «очевидно потребують такого».

Водночас омбудсман зауважив, що латиниця частково присутня в українському просторі та традиції, наприклад, через фонетичне транскрибування, коли заповнюють закордонні паспорти та інше.

«Наразі сьогодні проблем із тим, щоб це актуалізовувати, немає. Що стосується іншого питання, яке порушив пан Данілов,Читати все за адресою:https://detector.media/infospace/article/191985/2021-09-14-kremin-vidkynuv-mozhlyvist-perekhodu-ukrainy-na-latynytsyu/