У НААУ взялися вирівнювати гендерну ситуацію серед адвокатів

Статистика щодо гендерного розподілу серед українських адвокатів залишається невтішною. Як і раніше, в адвокатурі більше чоловіків ніж жінок. У НААУ пояснюють це неприємними асоціаціями, які викликає професія адвоката, і обіцяють виправити ситуацію.

Такі дані озвучив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час останнього засідання Ради адвокатів України у Чернівцях, передає «Закон і Бізнес».

Станом на 1 вересня 2021 року у НААУ нарахували 61 802 адвоката, зареєстрованих в Єдиному реєстрі адвокатів України. Проте зауважили, що як і раніше, в адвокатурі більше чоловіків, ніж жінок – 61,8% проти 38,2%.

«Ми працюємо над цим. У нас активізував роботу Комітет з питань гендерної політики, щоб популяризувати професію адвоката серед молодих студентів-жінок. Багато бояться йти у професію, тому що асоціюють її з СІЗО, криміналом, тюрмою. Наша мета - розповісти, що це не так і є багато інших видів правової допомоги» - зазначив В.Гвоздій.

Окрім цього, заступник голови РАУ підкреслив важливість гендерного балансу, адже він «є запорукою нормальної, здорової роботи будь-якої організації у суспільстві».