На порятунок Костелу Святого Миколая вже зібрано 15,7 млн грн: стало відомо, коли розпочнеться ремонт

Як повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики, після того буде проведено експертизу аварійного стану, що стане підставою для складання проектно-кошторисної документації.

З урахуванням мінімальних термінів отримання всіх належних висновків експертів, роботи в костелі розпочнуться в середині жовтня.

Гроші на порятунок Костелу Святого Миколая продовжують надходити. Як повідомили у відомстві, станом на 17 годину на рахунку Національного будинку органної та камерної музики України 15,7 млн грн

Нагадаємо, Президент поставив уряду завдання забезпечити проведення реставрації у костелі.

Відомо,загоряння сталося 3 вересня пізно ввечері між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО). Наразі відомо, що старий орган ремонтувати неможливо. Скільки коштуватиме новий, читайте.

Депутат Ємець обурений тим, що міністр культури взяв під контроль пожежу у Костьолі, хоча будівля повністю на балансі мінкульту. Заступник КМДА Володимир Прокопів закликав знайти і покарати винних, якщо було місце підпалу.

У соцмережах кияни пишуть власні думки щодо події – “просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати” та звинувачують в пожежі Мінкультури. Побачити, як виглядає Костел Святого Миколая після пожежі, можна тут.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що наразі треба дочекатись попереднього акту від ДСНС, тоді буде створена робоча група щодо реставрації костелу. За попередньою оцінкою фахівців, яку озвучив міністр, на відновлення знадобиться від 75 млн грн.

Пізніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Костел передадуть римо-католицькій громаді.