Олена Зеленська поміркувала про домашнє насильство в умовах пандемії

Перша леді України, Олена Зеленська, дала інтерв’ю журналу «Кореспондент», в якому розповіла про підсумки участі України у «Партнерстві Біарриц», міжнародній ініціативі рівних прав і можливостей для чоловіків та жінок.

Дружина президента розповіла зокрема про «скляну стелю» для жінок, а також про безбар’єрність і рівний доступ до освіти. Перша леді наголосила, що питання рівності перебуває поза політикою, у зоні особистих прав і свобод людини.

"Особливість цього Партнерства в тому, що формальних зобов'язань і конкретних вимог немає. Кожна країна обирає для себе саме ті сфери, в яких є найбільш пріоритетні видимі проблеми, і вирішує їх найбільш придатними способами. У Франції, наприклад, завдання Партнерства повинні вирішувати питання інклюзії, захисту дитинства, боротьби з Буллінг в школах, підтримку працевлаштування молодих людей старше 25 років. Кожна країна обирає свої напрямки, а значить, свій шлях", - сказала Зеленська.

25 серпня 2019 під головуванням президента Франції Емманюеля Макрона лідерами G7 на саміті в місті Биарриц був заснований «Партнерство Биарриц», яке мало на меті - посилити відповідальність і консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності.

11 вересня 2020 року у межах Партнерства, за ініціативи Олени Зеленської Україна стала повноправною учасницею «Партнерства Біарриц» і взяла на себе зобов'язання у п'яти сферах. Це розвиток безбар'єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

писав раніше, що народна депутатка від монобільшості Мар'яна Безугла заявила, що президента Зеленського не можна викликати на засідання щодо «вагнергейту», бо він недоторканний.