Більшість молоді активно користуються кешлес-оплатам

Українські представники покоління Z відмовляються від готівки, все частіше віддаючи перевагу кешлес-оплатам.

Хто такі зумери

Покоління Z, або зумери – термін, що застосовується до людей, які народилися з 1997 по 2012 рік. В Україні проживає понад три мільйони представників покоління Z, і їх роль в економіці зростає з кожним роком.

Перше покоління, народжене в епоху широкого поширення інтернету, невіддільно пов’язане з цифровим світом.

Цифровий стиль покупок

Згідно з дослідженням, у більшості українських респондентів покоління Z (86%) вже є банківська картка, до того ж 60% користуються нею частіше, ніж готівкою, а 35% – взагалі намагаються уникати кешу і платять карткою всюди, де це можливо.

Одночасно із цим оплати смартфоном для покоління Z – один із улюблених платіжних трендів. 42% української молоді вже розраховуються за допомогою смартфонів, і 56% заявляють, що в майбутньому NFC-оплати смартфоном стануть для них домінуючою або єдиною формою оплати.

Електронна комерція також є природним середовищем для українських представників покоління Z:

70% купують сьогодні в інтернеті не рідше одного разу на місяць – переважно одяг (54%), косметику і засоби для догляду (39%) або ж замовляють онлайн доставку з кафе і ресторанів (39%).

«Технології буквально вплетені в життя представників покоління Z з ранніх років, тому вони демонструють відкритість до сучасних трендів і швидко застосовують їх у своєму житті. Зумери активно використовують цифрові платежі, цінуючи їх за зручність і безпеку, ще раз підтверджуючи і формуючи всеукраїнський тренд: згідно з нашими даними, в Україні вже кожна друга оплата з картками Mastercard – це цифрова оплата з NFC або онлайн», – зазначає Юрій Батхін, віце-президент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові.

Зайнятість зумерів:

40% українських зумерів працюють на повну ставку;

у 22% є підробіток;

17% повністю забезпечують батьки (в середньому в регіоні Центральної та Східної Європи цей показник сягає 30%).