Лауреатом премії імені Василя Стуса 2021 року став Тарас Возняк

Оголошено лауреата премії імені Василя Стуса 2021 року, повідомляє пресслужба Українського ПЕН.

Цьогорічним лауреатом став культуролог, політолог, засновник Незалежного культурологічного журналу «Ї», генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького Тарас Возняк.

«Наш світ тримається не тільки на людях, які жертвували своїм життям задля надзвичайної місії. Є й інші ролі людей, які відповідають на виклики сучасності. Не короткою фразою, а осмисленням феноменів за допомогою нових знань. Саме таким є внесок Тараса Возняка: він допомагає нам осмислити наше сьогодення. Завдяки заснованому ним журналу “Ї” ми маємо навіть не планету, а галактику. Кожен із блоків, з якими він працює – філософський, історичний, краєзнавчий, – закриває цілу тему», – зазначив під час церемонії нагородження лауреата головний редактор видавництва «Дух і Літера», член журі Премії імені Василя Стуса Леонід Фінберг.

«Коли наша державність вбивалася, коли вона нищилася і не існувала, завжди були люди-інституції, які на собі тримали феномен України. Ми щиро переймаємосяЧитати все за адресою:https://detector.media/community/article/192027/2021-09-15-laureatom-premii-imeni-vasylya-stusa-2021-roku-stav-taras-voznyak/