Лауреатом премії імені Василя Стуса став Тарас Возняк

Про це повідомили у PEN Ukraine.

Члени журі премії оголосили ім’я лауреата під час урочистої церемонії, яка відбулася 15 вересня у Національному музеї Тараса Шевченка. Возняк отримав грошову винагороду та статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном та скульптором Станіславом Кадочниковим.

Цього року кандидатів на премію Стуса висувало журі у складі почесного президента Українського ПЕН Мирослава Мариновича, режисера Ахтема Сеїтаблаєва, який сам став лауреатом премії минулого року, декана Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександра Саврука, а також ще низки дослідників та письменників.

Член журі та головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг під час церемонії нагородження зазначив, що Тарас Возняк допомагає «осмислити наше сьогодення». «Завдяки заснованому ним журналу "Ї" ми маємо навіть не планету, а галактику. Кожен із блоків, з якими він працює ㅡ філософський, історичний, краєзнавчий, ㅡ закриває цілу тему», ㅡ сказав він.

Про премію імені Василя СтусаПремія імені Василя Стуса — одна з найбільш почесних українських премій у сфері культури. У 1989 році її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. У 2016 році цю ініціативу продовжили Український ПЕН, Києво-Могилянська бізнес-школа та видавництво «Дух і Літера».

Премію щороку у вересні вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Торік лауреатом став Влад Троїцький — театральний режисер, засновник Центру сучасного мистецтва «ДАХ», фестивалю «ГогольFest» та інших культурних проєктів. У різні роки відзнаку отримували Михайлина Коцюбинська, Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Сергій Жадан, Борис Гудзяк та інші.