Петиція про заборону концертів російських артистів набрала 25 тис голосів. Останнє слово за президентом

Український Дощ

Петиція з вимогою повної заборони концертної діяльності артистів із Росії до повернення Криму до складу України та відновлення Україною контролю над своїми східними кордонами набрала на сайті президента 25 тисяч голосів. Тепер на цю петицію має відреагувати президент України Володимир Зеленський.

"Отже, 25 000 голосів моя петиція зібрала. Чекаємо розгляду Зеленським. Побачимо - що легше: критикувати за "бізнес на крові" попередника, чи забороняти цей та інші злочинні бізнеси з агресором тим, кого ти привів у владу", - написав у Facebook ініціатор петиції, телеведучий та громадський діяч Ігор Кондратюк.

Колишній музичний продюсер переконаний – «громадяни країни-агресора… насправді не несуть ніякої культури».

«Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим підтримали окупацію Криму та розв’язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мовчанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії. Виключення для заборони допускаю лише для тих російських представників культури, хто публічно виступив проти російської агресії: письменник Віктор Шендерович, акторка Лія Ахеджакова, музикант Андрій Макаревич та інші. Це неприродньо, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окупованих ними українців», – заявив напередодні Кондратюк, додавши, що музика та інші види мистецтва «є продовженням війни іншими методами».

Раніше цього тижня у Києві та Дніпрі активісти пікетували концерти російської співачки Ірини Круг, стверджуючи, що вона виступала в окупованому Криму. У руках вони тримали гасла «Повна заборона виступів москвоартистів!», «Московські виконавці – московські танки». Колишній чоловік і організатор концертів росіянки Сергій Білоусов стверджує, що співачка не була і не виступала в Криму після 2014 року.