В Україні планують заборонити концерти артистів із Росії. Петиція набрала 25 тисяч голосів

NTA

На сайті президента набрала 25 тисяч голосів петиція щодо заборони концертної діяльності артистів із Російської Федерації до повернення Криму в склад України та відновлення Україною контролю над своїми східними кордонами . Тепер на документ має відреагувати президент України Володимир Зеленський.

Про це у себе на сторінці Facebook повідомив ініціатор петиції, телеведучий та громадський діяч Ігор Кондратюк.

«Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим підтримали окупацію Криму та розв’язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мовчанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії. Виключення для заборони допускаю лише для тих російських представників культури, хто публічно виступив проти російської агресії: письменник Віктор Шендерович, акторка Лія Ахеджакова, музикант Андрій Макаревич та інші», – зазначив громадський діяч.

Ігор Кондратюк переконаний, що «громадяни країни-агресора (…) насправді не несуть ніякої культури».

Це неприродно, за його словами, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окупованих ними українців.

Також Ігор Кондратюк зауважив, що музика та інші види мистецтва «є продовження війни іншими методами». Нагадаємо, що раніше український продюсер Ігор Кондратюк вимагав заборонити концерти російських зірок в Україні. Відповідну петицію він створив на сайті президента Володимира Зеленського. На своїй Фейсбук-сторінці Кондратюк зауважив, що більшість російських артистів або відкрито підтримують агресію Кремля та анекцію Криму, або відвідують окупований Крим, порушуючи українські закони.

“Для мене дико і безчесно, що на восьмому році війни в Україні не заборонено гастролі російських артистів. Людей, які вдають, що вони “внє палітікі”, виступаючи при цьому в Росії перед вбивцями українців”, – написав Кондратюк.

За його словами, дозволяти російським зіркам виступати в Україні – це колаборація з агресором. “Я вимагаю припинити цей бізнес. В світі майже 200 країн. Нехай до нас їздять з концертами мирні люди, а не глашатаї вбивчого “русского міра””, – додав продюсер.