Петиція про заборону концертів артистів з РФ набрала необхідну кількість підписів

Укрінформ

Такі дані опубліковані на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ.

Автор петиції - телеведучий і продюсер Ігор Кондратюк, зареєстрована вона була 21 вересня.

«Я впевнений, що громадяни країни-агресора, які працюють у сфері розваг - артисти/артистки, актори/акторки насправді не несуть ніякої культури. Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим підтримали окупацію Криму та розв'язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мовчанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії”, - зазначив Кондратюк.

Водночас він зауважив, що виняток для заборони можуть становити лише ті російські представники культури, які публічно виступили проти російської агресії: письменник Віктор Шендерович, акторка Лія Ахеджакова, музикант Андрій Макаревич та інші.

«Це неприродно, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окупованих ними українців... Музика і інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни. Оскільки вони є продовження війни іншими методами - методами зацікавлення українців культурою агресора, від зброї якого загинули тисячі українців та зазнали поневірянь мільйони вимушених переселенців», - підкреслив Кондратюк.

Як повідомлялося, з 2015 року Міністерство культури України за поданням СБУ веде перелік осіб, що становлять загрозу національній безпеці, який наразі налічує 206 прізвищ.