«Віват, театр»: в Миколаєві завершився міжнародний фестиваль Homo Ludens

Свідок.info

У стінах Миколаївського академічного художнього російського драмтеатру 10 жовтня відбулася урочиста церемонія закриття 12-го міжнародного фестивалю-конкурсу «Homo Ludens: людина, яка грає». Цьогоріч фестиваль присвячено 30-річчю Незалежності України.

Про це повідомляє корреспондент СВІДОК.info.

Глядачі фестивалю протягом 10 днів сповна змогли поринути у «театральнийт вихор». Миколаївцям та гостям міста показали 20 вистав із п'яти країн світу.

«Хочу подякувати нашим глядачам, миколаївцям, які змогли відвідати фестиваль, навіть є глядачі, які приїздили з Одеси, Херсона, Києва. Я дякую, що є живе спілкування з театральним мистецтвом», — підкреслив директор-художній керівник театру Артем Свистун.

Учасниками фестивалю стали театри з Одеса, Рівного, Києва, Коломиї, Запоріжжя, Маріуполя, Миколаєва, Кишиніва (Молдова), Гоброво (Болгарія), Горі (Грузія) та інших міст. Загалом вистави відвідало близько 3 тисяч глядачів.

Варто зазначити, що альтернативна експертна рада визначила переможців фестивлю у низці номінацій:

Номінація «Краща вистава» – вистава «Весілля» Львівського академічного театрального, художньо-дослідницького та освітнього центру «Слово і голос». Автор та режисер Наталія Половинка. (м. Львів);

Номінація «Краща режисерська робота» – народний артист України Лев Сомов. Вистава «Чорна пантера і білий ведмідь» Незалежного проекту «Театральна біржа». (м. Київ);

Номінація «Краща чоловіча роль» – Дімо Дімов за роль Сальєрі у виставі «Сальєрі» Драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія);

Номінація «Краща жіноча роль» – заслужена артистка Республіки Молдова Раїса Хаїт за роль Вети Луїзи Сіммонс – сестри Елвуда у виставі «Білий кролик, або «Коли не всі вдома» Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова (м. Кишинів, Молдова);

Номінація «Кращий молодий актор» – Антон Шаламов за роль Степана у виставі «Кохання у стилі бароко» Донецького академічного обласного драматичного театру. (м. Маріуполь);

Номінація «Краще художнє оформлення» – вистава «Кохання у стилі бароко» Донецького академічного обласного драматичного театру. Постановка і сценографія – Анжеліка Добрунова (м. Маріуполь);

Номінація «Краща молода актриса» – Кеті Луарсабішвілі за роль Аліси у виставі «Зміни» Горійського державного драматичного театру ім. Георгія Ерістави (м Горі, Грузія);

Номінація «За оригінальність рішення» – вистава «Серце навпіл» Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька. Режисер – заслужений артист України Олексій Гнатковський. (м. Одеса);

Номінація «Спеціальний приз «Улюбленець публіки» – заслужений артист Республіки Молдова Геннадій Бояркіна – роль Елвуда у виставі «Білий кролик, або «Коли не всі вдома» Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова (м. Кишинів, Молдова);

Номінація «Класика і сучасність» – вистава «Медея» Театру Анікщайського культурного центру. Режисер – ЙОНАС БУЗІЛЯУСКАС. (м. Анікщай, Литва);

За висновками експертної ради фестивалю визначені також наступні переможці фестивалю «Homo Ludens»:

вважати кращими виставами Великої сцени: виставу «Сальєрі» за твором П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія), режисер- постановник Петрінел Гочев та «Кохання у стилі бароко», автор вистави Ярослав Стельмах, режисер Анжеліка Добрунова Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь);

вважати кращою виставою Малої сцени: виставу «Весілля», автор та режисер Наталія Половинка Львівського академічного театрального художньо-дослідницького та освітнього центру «Слово і голос» (м. Львів) та виставу «Коли повертається дощ» за твором Неди Неждани, режисерка Катерина Богданова Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (м. Миколаїв);

вважати кращою виставою експериментальної сцени: виставу «Серце навпіл» за твором Марії Матіос Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька (м. Одеса), (режисер – постановник Олексій Гнатковський) та виставу «Зміни», автори О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія), (режисура та сценографія Давида Чхартишвілі);

В номінації «Краща пластична вистава фестивалю» вважати переможцем: пластичну драму «Акакій», режисера – заслуженого діяча мистецтв України Олександра Бєльського за твором Миколи Гоголя Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» (м. Кривий Ріг);

В номінації «Краща комедія фестивалю» вважати переможцем: виставу «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором М. Чейза Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова (м. Кишинів, Республіка Молдова), режисура та музичне оформлення заслуженого артиста Республіки Молдова Дмитра Коєва, директор – народний артист Республіки Молдова Констянтин Харет;

В номінації «Краще втілення класичної драматургії вважати переможцем: виставу «Гамлет» за твором В.Шекспіра у перекладі Юрія Андруховича Рівненського академічного українського музично-драматичного театру (м. Рівне), режисура та сценографія народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Володимира Петріва;

В номінації «Краще втілення вітчизняної класики» вважати переможцем: виставу «Украдене щастя» за твором І. Франка, режисер-постановник. заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко, (Полтавський академічний обласний український музично- драматичний театр ім. М.Гоголя, м. Полтава);

В номінації «Краща моновистава фестивалю» вважати переможцем: Сергія Собержанського за виставу «Нескорений… або Шлях ста зневір» Т.Лещової та С.Собержанського, режисерка-постановниця Тетяна Лещова (Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г.Магара, м. Запоріжжя);

В номінації «За оригінальність рішення» вважати переможцем: виставу «Номер 5» за п’єсою Неди Неждани «Той, що відчиняє двері» Дніпровського академічного театру драми та комедії, (режисер-постановник Артур Опрятний, м. Дніпро);

В номінації «Краще втілення античної драматургії» вважати переможцем: виставу «Медея» за твором Еврипіда театр Анікщяйського культурного центру (м. Анікщяй, Литва), режисер-постановник Йонас Бузіляускас;

В номінації «Краща музична вистава» вважати переможцем: мюзикл, рок-оперу «Кохання Панночки» Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького (м.Кропивницький), режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України Євген Курман, диригентка Наталія Ланова;

В номінації «Кращі режисерські роботи» вважати переможцями: народного артиста України Володимира Петріва (м. Рівне) та народного артиста України Льва Сомова (м. Київ);

В номінації «Улюбленець публіки» визнати переможцем: артиста Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького» (м.Кропивницький) Іллю Литвиненка за роль Тиберія Горобця у мюзиклі, рок- опері « Кожання паночки»;

В номінації «Краща чоловіча роль» визнати переможцем: Дімо Дімова у виставі « Салієрі» за твором П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія);

В номінації «Краща жіноча роль» визнати переможницею: заслужену артистку України Надію Комарову за роль Параски у виставі «Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича (м. Коломия) та Лію Кевлішвілі за роль Віри (матері) у виставі «Зміни», автори О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія);

В номінації «Кращий молодий актор» визнати переможцем: Антона Шаламова за роль Степана у виставі «Кохання у стилі бароко» Я.Стельмаха (Донецький академічний обласний драматичний театр, м. Маріуполь);

В номінації «Краща молода актриса» визнати переможницями: Олександру Кравченко (Київський театр «VERITAS» (м. Київ), Руслану Самініну (Незалежний проєкт «Театральна біржа» (м. Київ);

В номінації «Краще художнє оформлення» визнати переможцем: сценографа заслуженого діяча мистецтв України Миколу Данька за виставу «Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича , м. Коломия);

В номінації «Кращий художник по костюмах» визнати переможцицею: Раїсу Хаїт, заслужену артистку Республіки Молдова за виставу «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором М. Чейза Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова (м. Кишинів, Республіка Молдова).

Наступний театральний фестиваль відбудеться у Миколаєві за два роки.