Петиція про заборону концертів російських «зірок» набрала 25 тисяч підписів

iViche

Музика та інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни

Петиція про повну заборону концертної діяльності в Україні «зірок» російського шоу-бізнесу набрала 25 тисяч голосів підтримки, необхідних для її розгляду Президентом України. Відповідні данні ініціативи містяться на офіційному сайті глави держави у розділі «Петиції».

Варто зазначити, що ініціатором збору підписів став відомий український шоумен Ігор Кондратюк.

У пояснювальній до петиції записці він написав: «Я впевнений, що громадяни країни-агресора, які працюють в сфері розваг – артисти/артистки, актори/акторки, насправді не несуть ніякої культури. Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим – підтримали – окупацію Криму та розв’язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мовчанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії».

За словами Кондратюка, виключення для гастролей можуть бути лише для тих російських представників культури, хто публічно виступив проти російської агресії: письменник Віктор Шендерович, акторка Лія Ахеджакова, музикант Андрій Макаревич та інші.

«Це неприродньо, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окупованих ними українців. Любов до носіїв культури агресора розвиває в українцях так званий шведський синдром. Цього потрібно уникати, якщо ми не хочемо більше втрат територій та населення, та перемогти у цій праведній для України та українців війні», – написав Кондратюк.

Він наголосив, що музика та інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни. Оскільки вони є продовженням війни іншими методами – методами зацікавлення українців культурою агресора, від зброї якого загинули тисячі українців та зазнали поневірянь мільйони вимушених переселенців.

Нагадаємо, за даними соціологічного дослідження, українці назвали шість головних відмінностей від росіян.