Оксана Линів стане головною диригенткою одного з центральних театрів Італії

Діло

Про це у Фейсбуці повідомила музикознавиця та культурна менеджерка Оля Лозинська.

“Один з центральних театрів Італії — Teatro Comunale Bologna запросив Оксану Линів на посаду музичного директора та головного диригента!

Це крута новина не лише для італійців, але і для нас. Болонья, почуємось!”, – зазначила вона.

Довідка

Оксана Линів – українська диригентка родом з Бродів Львівської області. Навчалася у Львівському музучилищі імені Станіслава Людкевича та Львівській державній музичній академії.

Починала музичну кар’єру Оксана Линів у Львівській опері. У студентські роки працювала асистентом головного диригента.

За розвиток української культури Оксана Линів отримала звання Почесного Амбасадора Львова. У 2016 році вона заснувала Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, і з того часу очолює його як арт-директор. На фестиваль приїжджають музиканти і солісти з різних країн світу. Виступає Оксана Линів і з львівським академічним симфонічним оркестром “INSO-Lviv”.

Останні три роки диригентка очолювала оперу у місті Граца, що на південному сході Австрії. В Україні Оксана Линів готує одразу кілька проєктів: займається розвитком талановитої української молоді, заснувала Молодіжний симфонічний оркестр України.

Під час урочистостей до Дня Незалежності у 2021 році Президент України Володимир Зеленський нагородив Оксану Линів орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Також як писало Діло, Оксана Линів стала першою жінкою, яка диригуватиме на світовому оперному фестивалі.