Польська письменниця українського походження отримала статус почесної громадянки Кракова

Літературна газета

Польська письменниця українського походження Ольга Токарчук, лауреатка Нобелівської премії за 2018 рік отримала статус почесної громадянки міста Кракова, урочиста сесія, під час якої було вручено акт надання статусу, відбулася в залі засідань Ради Кракова.

Як передає ukrinform.ua, про це повідомило Генеральне консульство України у Кракові.

Олга Токарчук – польська письменниця українського походження, есеїстка, сценаристка, поетеса, психологиня.

Також нагороджена численними преміями, зокрема премією Польського товариства книговидавців, премією фундації ім. Костельських (1997), «Паспортом» журналу «Політика», а також кількома номінаціями до літературної премії «Ніке», чотирикратна лауреатка «Читачів Ніке». У 2008 вперше нагороджена цією премією рішенням журі.

Книги Ольги Токарчук перекладено більш ніж 40 мовами. Вона є Великим Послом польської мови та почесним громадянином Вроцлава.

Нагадаємо, у Краківському міжнародному центрі культури урочисто відкрили виставку «Україна. Спільні погляди на взаємини», реалізовану у співпраці Національного художнього музею України (НХМУ) і Краківського міжнародного центру культури (КМЦК).

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.