У День захисників і захисниць України Національна прем’єра Опери-Міфу "Ukraine – Terra Incognita"

День

Оперу-Міф її творці присвячують співаку-воїну Василеві Сліпаку

14 жовтня у Львівській опері – Національна прем’єра Опери-Міфу «Ukraine – Terra Incognita».

Її присвячено Василеві Сліпаку – людині мистецтва, яка залишила світову кар’єру оперного співака, щоби захистити свою землю і можливість вільно на ній творити.

«Найкращий спосіб подякувати людині – продовжити справу, якою вона жила. Ми хочемо, аби пам’ять про Василя не потонула у потоках пафосних промов і сліз. Тому робимо вишуканий сучасний музичний проект. Робимо так, щоб Василеві сподобалось», – пояснюють творці своє рішення присвятити оперу Василеві Сліпаку.

В особі Василя Сліпака наша команда хоче подякувати кожному захиснику та захисниці України, завдяки яким ми можемо творити на вільній землі і відкривати для світу нашу пісенну спадщину через сучасні мистецькі форми.

Опера-міф поєднає різні жанри мистецтва: архаїчне багатоголосся, фрі-джаз, сучасну академічну музику, імпровізацію, експериментальну сценографію з відео-артом та футурофолкові костюми.

«Ukraine – Terra Incognita» про Воїна на краЮ крАю, який здатен втримати в собі Залізне Серце. Зараз він стоїть у Степу та захищає Дім, Рід, Любов.

«Лібрето опери я написала до подій на Майдані. А потім, коли почався Майдан, почала проживати все. З Василем Сліпаком я мала переписку незадовго до його смерті. Розповідала про мрію створити фестиваль, де б поруч звучали українська, корсиканська, грузинська, сардинська поліфонії. Бо наше багатоголосся незаслужено незнане в світі. А коли Василь загинув, одразу зрозуміла що опера має бути присвячена йому, що він і є тим Залізним Серцем. Саме тоді я довідалася, що його псевдо на війні було «Міф». Василь і став новітнім Міфом, новітнім Мамаєм. Воїн і співець одночасно», – розповіла авторка і режисерка Опери-Міфу Уляна Горбачевська.

Музику до «Ukraine – Terra Incognita» написали дослідниця архаїчного співу Уляна Горбачевська та композиторка, випускниця Королівської консерваторії Гааги Марія Олійник.

Колискові, чумацькі, козацькі, рекрутські, весільні, обрядові пісні виконуватимуть українські співаки та співачки з різних театральних та музичних середовищ: Микола Береза, Ярослав Федорчук, Сергій Бадюк, Марко Свіжінський, Денис Іванів, Софія Лешишак, Андріана-Ярослава Саєнко, Катерина Смірнова, Ольга Баландюх.

Ukrainian Festival Orchestra диригуватиме Тарас Вергун.

Імпровізуватимуть знакові для українського джазу музиканти Ігор Гнидин (перкусії) і Михайло Балог (саксофон) та відомий європейський мультиінструменталіст, віцепрезидент Польського товариства сучасної музики Ришард Лятецький.

Сценографію опери доповнюватимуть костюми-трансформери дизайнерки Марти Ваххольц, які в певні моменти ставатимуть частиною декорацій, так само, як і відео-арт. Його наживо творитиме VJ group CUBE разом зі сценографом та художником проєкту Володимиром Олещуком.

Команда Опери-Міфу також хоче переламати сприйняття України у світі лише крізь призму війни і показати, що навіть у час російської агресії, українці здатні творити якісний мистецький сучасний продукт на основі пісенної спадщини.

14 жовтня 2021 р. із 19:00 до 22:00 (за київським часом) – світова онлайн трансляція Національної прем’єра Опери-Міфу «Ukraine – Terra Incognita» буде доступна за цими посиланнями на наших каналах YouTube та Facebook:

https://youtu.be/pNkcHFoB2NQ

https://www.facebook.com/events/386443356423332

Більше про Оперу-Міф на сайті: ukraine-young-opera.com