Голова Верховного Суду: Через побоювання зупинення ВРП судді йдуть у відставку

Інтерфакс-Україна

Побоювання зупинення діяльності Вищої ради правосуддя (ВРП) призводить до тенденції звільнення суддів, зазначає голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання про тенденції звільнення суддів, Данішевська сказала: "Тільки від побоювання, що Вища рада правосуддя (ВРП) зупинить свою роботу, розпочався відтік кадрів. Судовій системі не вистачало понад 2 тисячі суддів, а тепер ця цифра зростає. На початку вересня звільнялися у відставку до 30 суддів за тиждень".

Данішевська пояснила, що насамперед звільняються судді, які наближаються до граничного віку перебування на посаді, оскільки "ризикують не отримати відставку, якщо ВРП припинить працювати".

"Ідуть також і судді, які втомилися від цих перипетій. І це судді, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Відсутність достатньої кількості суддів, постійно зростаюча кількість справ, огульна критика з боку влади, ЗМІ та громадськості - причини, за якими судді залишають судову систему", - розповіла голова Верховного Суду.

Данішевська додала, що судова влада не заперечує фактів конкретних порушень із боку суддів, але постійні звинувачення на адресу суддів "роблять судову систему вразливою".

"Взагалі часом здається, що ми не бачимо зацікавленості і з боку влади, і громадськості в тому, щоб судова система була справді незалежною", - висловила думку голова Верховного Суду.

Данішеська також звернула увагу на критичну ситуацію з суддями на лінії Донбасу.

"Ситуація складна у всій країні. Системі не вистачає вже третини суддів. Але те, що і на лінії розмежування не здійснюється правосуддя - це вже край, тому що потреба в тих регіонах гостріша. В Авдіївці, наприклад, яку часто обстрілюють, не працює суд. Спочатку були зруйновані приміщення, нині цю проблему вирішили і треба запускати роботу суду, а суддя цього суду вже не має повноважень... Без ВРП ми не переведемо суддю до Авдіївки, тому що повноваження на це є тільки у ВРП", - підсумувала голова Верховного Суду.