“Укрзалізниця” страйкує: до 10 потягів не випустять з депо

Стопкор

12 жовтня працівники "Укрзалізниці" починають італійський страйк. До 10 потягів не випустять з депо.

Співробітники "Укрзалізниці" влаштовують страйк Фото: Укрінформ

О 12:30 співробітники "Укрзалізниці" розпочнуть італіський страйк. Тобто працюватимуть із абсолютним дотриманням правил техніки безпеки та посадових інструкцій. Про це одному з українських ЗМІ розповів Олександр Скиба, голова незалежної профспілки "Укрзалізниці".

Він повідомив, що працівники вже неодноразово писали звернення до уряду через неналежний стан вагонів, погані умови праці та мізерні зарлати, але їх інгорували.

Тому вирішили боротися таким способ. За його словами, до страйку приєдналися 6 депо Південної залізниці, 3 депо Південно-Західної, Львівське депо, а також планують підтримати страйк співробітники Придніпровської гілки.

Вже сьогодні не вирушать у рейс 8-10 поїздів – залізничники не випустять потяги, що не відповідають усім технічним вимогам.

Скиба заявив, що ще не відомо, наскільки довго триватиме страйк. Не виключено, що буде зупинено усе пасажирське залізничне сполучення на території країни.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, «Укрзалізниця» на понад 25 млн грн закупила запчастин сумнівної якості для колій. Як встановило слідство, постачальник виготовляв гумові прокладки, замінюючи складні хімічні компоненти на найдешевші, щоб зменшити собівартість продукції і отримати в результаті надприбутки.

Також стало відомо, що залізниця закупила запчастини в ЛНР на 45 млн грн. За документами запчастини виготовляли на складах поблизу Києва, насправді ж їх робили на тимчасово окупованій території Луганської області.