Митрополит Борис Ґудзяк назвав виклики, які стоять перед Католицькою Церквою в США

RISU

За повідомленням Департамениту інформації УГКЦ, 6 жовтня архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк розповів священикам про душпастирський план, який єпископи Української Греко-Католицької Церкви прийняли як загальний орієнтир розвитку на наступне десятиліття. Йшлося також і про виклики, які сьогодні стоять перед Церквою в Америці.

Архиєпископ навів деякі тривожні статистичні дані. На кожного новоохрещеного римо-католика в США припадає шість тих, хто відходить від Церкви.

«Схоже на те, що протягом наступних 20 років ми втратимо до 80 % католицького населення США. «Ми, українці-католики, дихаємо тим же повітрям, що й наші брати римо-католики, і у нас більш-менш ті ж соціологічні проблеми», — підкреслив він.

«Ми повинні розуміти, що відбувається, подивитися на це реалістично і зрозуміти, як ми будемо протистояти. Давайте подивимось на реалії та подумаємо, куди Бог нас кличе. Дивімося очима Ісуса, який намагається бути поруч, торкнутися і зцілити», — підкреслив митрополит.

Ахиєпископ Борис закликав духовенство брати активну участь у глобальній дискусії Української Католицької Церкви. «Нам потрібно, щоб ваш голос був почутий у всій Церкві», — підкреслив він.