Львів'яни зможуть побачити оперу-міф "Ukraine — Terra Incognita" онлайн

UA: Cуспільне мовлення

14 жовтня у львівській опері покажуть оперу-міф "Ukraine – Terra Incognita". Постановка поєднуватиме сучасну симфонічну музику, фрі-джаз та народні пісні. Її також можна буде побачити онлайн на YouTube-каналі проєкту, повідомляють організатори.

Оперу-міф присвятили Василю Сліпаку. Дослідниця архаїчного співу режисерка і авторка опери Уляна Горбачевська зібрала 43 давні українські пісні з різних етнорегіонів України: від Лемківщини до Кубані.

За структурою опера "Ukraine – Terra Incognita" це — оповідь у 5 міфах, об’єднаних навколо основних тем народних пісень: "Рід", "Дім", "Любов", "Степ", "Залізне серце".

"У "Міф роду" увійшли найдавніші ритуальні взірці, пов’язані з календарним колом. У "Міфі дому" ми зібрали казки, бавки, колискові, поміж якими виростає дитина. "Міф любові" – про кохання. А "Міф степу" – вже акцент на чоловічих піснях: чумацьких, козацьких, наповнених відчуттям волі. І нарешті у фіналі "Міф залізного серця" – про гідність і самоствердження, – розповіла авторка і режисерка Уляна Горбачевська.

Прем’єра опери-міфу "Ukraine – Terra Incognita" відбудеться о 19 годині 14 жовтня, у День захисників і захисниць України. Далі постановку планують презентувати в інших містах України та за кордоном.