Нардепи хочуть ввести звання "Батько-герой"

Новини.LIVE

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 6162, яким передбачається присвоєння почесного звання "Батько-герой".

Текст документа оприлюднили на сайті парламенту.

Серед ініціаторів законопроекту голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко і Галина Третьякова, яка відзначилася раніше висловлюваннями про "дітей низької якості" і реакцією на смерть депутата Антона Полякова.

Документ підтримав голова профільного комітету Ради Андрій Клочко, голова комітету Ради з прав людини Дмитро Лубінець та ще 39 народних депутатів.

"Цим законопроектом пропонується ввести почесне звання "Батько-герой" щоб відзначити роль батька в сім'ї та вихованні дітей, для популяризації відповідального батьківства", - йдеться в пояснювальній записці.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону "Про державні нагороди України "щодо введення нового почесного звання "Батько-герой", а також до Закону" Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" та Закону "про пенсію за особливі заслуги перед Україною "щодо встановлення рівних соціальних гарантій для жінок та чоловіків, які мають звання "Мати-героїня" та "Батько-герой" відповідно.

Очікується, що прийняття проекту сприятиме утвердженню гендерної рівності та подолання гендерних стереотипів у сфері сімейних відносин та вихованні дітей, популяризуватиме відповідальне батьківство в Україні.

Додамо, що з 2004 року в Україні існує державна нагорода України – почесне звання "Мати-героїня", що присвоюється Президентом України жінкам, які народили і виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей. А ось ввести звання "Батько-герой" депутати намагалися в 2013-му році. Документ тоді представляв народний депутат Юрій Дерев'янко на тих же умовах, що і для "Матерів-героїнь", у тому числі і усиновлених. Але 2014-му році законопроект відхилили.

Останні новини з Ради

Нардеп фракції "Слуга народу", керівник комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова коментуючи смерть депутата групи "Партія" За майбутнє " Антона Полякова, написала в партійному чаті "одним ворогом менше". Такі слова обурили її колег, однак не стали законною підставою для втрати мандата.

Народний депутат зі "Слуги народу" та Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова зраділа смерті Антона Полякова. Як виявилося, в партійному чаті "СН" нардеп написала "мінус один ворог" і "це добре".

Народний депутат від групи "за майбутнє" Антон Поляков помер у п'ятницю, 8 жовтня. Йому було 33 роки.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.