У ВР запропонували вдосконалити механізм позбавлення державних нагород

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів із різних фракцій пропонує вдосконалити механізм позбавлення державних нагород.

Відповідний законопроект №6163 про внесення змін до деяких законів щодо заходів із запобігання загрозі національній безпеці – позбавлення осіб державних нагород зареєстровано у Верховній Раді в понеділок, повідомляє сайт парламенту.

Автори законопроекту пропонують внести зміни до законів "Про Раду національної безпеки і оборони України" та "Про державні нагороди".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, відзначені державними нагородами особи, що вчинили дії, які можна трактувати як відкриту неповагу до територіальної цілісності, суверенітету України, можуть бути позбавлені державних нагород. Подання про позбавлення державних нагород таких осіб направляють президентові Верховна Рада або РНБО.

Рішення про позбавлення нагороди приймає глава держави.

Згідно з законопроектом, позбавити державної нагороди можуть особу, яка вчинила дію, спрямовану на популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та її посадових осіб, а також дії, спрямовані на виправдання, визнання правомірності або публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, анексії території України державою-агресором, порушення територіальної цілісності, суверенітету України.

Позбавити нагороди можуть також у разі, якщо правоохоронні органи України встановили участь нагородженого у вчиненні збройної агресії проти України або участь в окупаційних силах і/або окупаційних адміністраціях держави-агресора.

"Нинішній механізм позбавлення державних нагород не є дієвим і не враховує контексту російської агресії проти України. Водночас пропонується механізм, який дасть змогу практично реалізувати положення, передбачені законом України про санкції", – наголошується в супровідних документах до законопроекту.