Головним диригентом оперного театру в Італії вперше стане жінка. Це українка Оксана Линів

Hromadske.ua

Про це повідомили Муніципальний театр Болоньї та сама Линів.

Заклад шукав головного диригента впродовж трьох років. Він запросив Линів після її успішного дебютного концерту в театрі в березні 2021 року. Відповідно до контракту, диригентка почне виконувати обов’язки із січня 2022-го.

Муніципальний театр Болоньї був відкритий у середині XVIII століття і вважається одним із важливих осередків музичного мистецтва в Італії. У ньому відбулися дебютний виступ Енріко Карузо та перші італійські постановки Ріхарда Ваґнера.

Крім того, в театрі навчалися відомі українські композитори Максим Березовський і Дмитро Бортнянський. А в самій Болоньї, де існував відомий університет, понад 50 вулиць названі на честь класичних композиторів. Хто така Оксана Линів?

Вона народилася в Бродах на Львівщині у сім'ї музикантів. Її викладачі у Львівській музичній академії радили їй відмовитися від «нежіночої» професії диригента і замість цього рекомендували грати на флейті. А втім, вона не дослухалася до їхніх порад. З 2008 по 2013 рік диригентка очолювала Одеський оперний театр.

Линів продовжила свою кар'єру в Західній Європі асистенткою Кирила Петренка в Баварській державній опері у Мюнхені. У 2017 році вона стала першою жінкою, яка обійняла посаду музичного керівника опери в Граці.