У Миколаєві відкрили меморіальні дошки двом загиблим військовим

UA: Cуспільне мовлення

12 жовтня, напередодні Дня захисників та захисниць України, у Миколаєві відбулися церемонії відкриття меморіальних дощок загиблим воїнам антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил Сергію Простякову та Андрію Грабару.

Сергій Простяков народився 15 січня 1982 року в місті Бауска, Латвія. Навчався в Миколаївській загальноосвітній школі № 49 з 1988 до 1999 рік. За словами педагогів, Сергій був скромним та стриманим хлопцем.

Дев'ятого липня 2015 року пішов у зону проведення АТО/ООС. Служив водієм десантно-штурмового батальйону військової частини А 2802 36 окремої бригади морської піхоти.

"Прийшла повістка на роботу та пішов служити — обов'язок кличе. Сергій пішов служити солдатом, але йому хотілося працювати саме водієм. Став водієм "Хамеру", на цій машині й загинув", — говорить молодша сестра загиблого Ірина Окопна.

Сергій був нагороджений грамотою "За старанність, розумну ініціативу, високу виконавчу дисципліну", а також відзнакою "Широкине 2015" та "За оборону Маріуполя".

Помер восьмого серпня 2016 року в шпиталі від поранення, отриманого третього серпня під час виконання бойових завдань. Сім'ї не мав, у військового залишились батьки, брат, сестра та племінник.

Ще одну меморіальну дошку відрили на фасаді Миколаївської загальноосвітньої школи № 28, там навчався молодший сержант Андрій Грабар, який загину в зоні ООС навесні 2021 року.

"У мене було передчуття. Він хороший син, але в цій справі мене не слухав. Там, на передовій, в них братство військове, йому там було краще. Завжди хотів бути військовим. В нього було три контузії. Я йому казав: "залишайся". А він пішов" — розповідає батько Андрія Володимир Грабар.

За словами класної керівниці Алли Гунько, Андрій Грабар був спокійним та чуйним хлопцем, у Миколаївській загальноосвітній школі № 28 закінчив дев'ять класів.

Нагороджений відзнакою Міністра оборони України-нагрудним знаком "За зразкову службу", нагрудним знаком "За взірцевість у військовій службі" III ступеня.

Загинув 25-річний Андрій Грабар 19 березня 2021 року в результаті обстрілу позицій на Донбасі поблизу села Водяне в районі проведення Операції об'єднаних сил.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.