Ветерани заявили про системний тиск влади на патріотів: подробиці та відео

АСПІ

Представники ветеранських спільнот, правозахисники та адвокати провели у Ктєві спільну пресконференцію, присвячену репресіям влади щодо патріотичного середовища. Учасники заходу розповіли про найбільш резонансні справи проти ветеранів, які свідчать про системність репресій та політичних переслідувань.

Під час спільної пресконференції адвокат Едуард Вербінець, який захищає у судах ветеранів "Азову" Дмитра Кухарчука та Олега Довбиша, розповів, що підсудним інкримінують напад із застосуванням зброї, хоча в обох випадках в матеріалах справи зброя відсутня. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Національного Корпусу.

Дмитру Кухарчуку та Олегу Довбишу інкримінується ч.4 ст.296 за те, що вони нібито нанесли удар ногою. "Але ч.4 - це застосування зброї. Нога ніяк не може бути зброєю", - розповів Вербінець про справу ветеранів, яких затримали за акцію проти президента Володимира Зеленського. Едуард Вербінець заявив, що усі кримінальні справи створюються "шаблонно, з великою кількістю помилок та проблем". Тим самим створюються штучні системні обмеження доступу до правосуддя.

ASPI news інформувало, що Нацкорпус у Черкасах організував марш на підтримку ветеранів Олега Довбиша та Дмитра Кухарчука. Представники організації вважають, що до СІЗО чоловіків кинули за сфабрикованими провадженнями. Нагадаємо, що після відвідин Печерського райвідділку поліції, підозрюваний Кухарчук в знак протесту порізав собі руку.