У Києві представили цикл документальних фільмів «Крим. 25 років боротьби за Україну»

Укрінформ

Про мету проєкту розповів автор ідеї та режисер фільмів Ібрагім Сулейманов, передає кореспондент Укрінформу.

"Про що наш проєкт і про що ми намагалися розповісти в наших фільмах? "Крим. 25 років боротьби за Україну" - це цикл документальних програм про політичну історію Криму, про те, як ця територія наповнювалася українським змістом, як проходили політичні процеси в Криму, про те, як ми опинилися в тій ситуації, яка є сьогодні», - сказав Сулейманов.

За його словами, автори серії документальних фільмів намагалися показати глядачеві, що тимчасова окупація Криму - це не раптовий результат, а підсумок "системної політичної, культурної, соціальної окупації Росією українського півострова протягом усіх років незалежності, з 1991 року".

Крім того, зазначив Сулейманов, творці документального циклу спробували знайти відповіді на питання чому Росія так наполегливо намагається видавити представників кримськотатарського та українського народів з теренів Криму, чому країна-окупант бачить свою загрозу в кримських татарах і чому українське слово і свобода слова придушується в Криму.

В цілому, підкреслив ініціатор ідеї, метою проєкту було створення якісних документальних фільмів саме про політичну історію Криму.

Як сказав Сулейманов, програми даного циклу створені за архівними матеріалами та спогадами безпосередніх учасників подій - лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, першого командувача ВМС України Бориса Кожина, народного депутата України багатьох скликань Юрія Кармазіна, політика Романа Безсмертного і багатьох інших.

Велика частина фільмів документального циклу "Крим. 25 років боротьби за Україну" створена за підтримки Українського культурного фонду.