У Києві не прислухаються до порад уряду: на канікули школярів відправлять за графіком з 25 жовтня

Hromadske.ua

Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

13 вересня у міністерствах охорони здоров’я та освіти і науки порадили розпочати осінні канікули у школах із 18 жовтня через спалах пандемії коронавірусу. МОН уже направило лист до регіонів із такою рекомендацією.

Але у Києві причин починати канікули раніше не бачать. Кажуть, що наразі в школах столиці хворіє на COVID-19 трохи більше як 800 учнів, а це менше ніж 0,3% від загальної кількості.

Крім того, зазначають у КМДА, у всіх закладах освіти вже вакциновано понад 86% працівників, що є однією з основних умов очної роботи.

Мондриївський вважає, що такий крок є турботою про організацію якісного освітнього процесу для школярів та підтримка тих родин, де у батьків немає можливості залишати дітей вдома. Зазначимо, що кожна школа призначає дати канікул на свій розсуд. Але є загальні рекомендації для всіх навчальних закладів від Міносвіти. Раніше осінні канікули у школах відомство пропонувало провести з 25 до 31 жовтня 2021 року.

Водночас освітяни включені до переліку професій, представники яких мають обов’язково вакцинуватися для повноцінної роботи. Що у нас з вакцинацією?

Від початку кампанії в Україні як мінімум однією дозою вакцинувалися щонайменше 20% дорослого населення. Загалом зробили понад 13,9 мільйона щеплень. У МОЗ планують вакцинувати 70% дорослого населення до кінця цього року. Але помісячний план наразі виконувати не вдається.

Відомство 7 жовтня затвердило перелік професій, для яких щеплення проти коронавірусу є обов'язковим. Інакше співробітників відсторонять від роботи. Наказ набуде чинності через місяць після публікації.

Обов'язкову вакцинацію ввели для таких професій:працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;працівників місцевих державних адміністрацій.