Президент вшанував пам'ять загиблих за Україну

Укрінформ

Захід відбувся на Михайлівській площі в Києві, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Як зазначається, Президент поклав квіти до Стіни пам’яті загиблих.

Було оголошено хвилину мовчання, після чого військовий оркестр виконав Державний Гімн.

Воїни почесної варти салютували шістьма залпами.

У церемонії взяли участь Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, міністр оборони Андрій Таран, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, заступник керівника ОП Роман Машовець.

На Михайлівській площі Зеленський також оглянув зразки сучасного озброєння та військової техніки.

В ОП зазначають, що Президентові продемонстрували засоби розвідки, засоби управління та зв’язку, ударні та вогневі засоби, зокрема ракетний комплекс «Нептун», ПТРК «Стугна», багатоцільову роботизовану платформу Agema, багатоцільову роботизовану платформу з ударним модулем РСВК-М, безпілотну роботизовану платформу Scorpio-2, ударні безпілотні авіаційні комплекси ST-35 «Грім» та Skyfist.

Як повідомлялося, 13 жовтня на Михайлівській площі відкрилася спеціалізована виставка «Цифрове майбутнє армії», під час якої розгорнуто експозицію сучасних зразків озброєння та військової техніки.

День захисників і захисниць України – державне свято, що відзначається 14 жовтня. Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою День захисника України. 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на День захисників і захисниць України.