"Ви щодня здійснюєте подвиг": Зеленський привітав захисників і захисниць України

Pravdatutnews

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем захисників і захисниць України. Глава держави подякував військовим за сумлінне виконання військового, службового та громадянського обов'язку, відвагу, героїзм і самопожертву. Привітання було оприлюднено на сайті глави держави та на сторінці президента у соцмережі Twitter.

Це всенародне свято увібрало в себе глибинні історичні традиції українців та нерозривно поєдналося зі святом Покрови і Днем Українського козацтва. В ці складні для України роки ви щодня здійснюєте подвиг — зі зброєю в руках бороните рідну землю від російського агресора, - зауважив глава держави, звертаючись до захисників і захисниць.

Він також згадав тих, хто в різні часи загинув у боротьбі за свободу і незалежність України: "Наша віра, правда та звитяга як символи свята Покрови завжди допомагали нам вистояти у боротьбі з ворогами й надалі надихають нас на перемогу". На завершення Зеленський побажав, аби "незламний і нескорений козацький дух захисників української землі усіх поколінь назавжди був для українців невичерпним джерелом натхнення для розбудови сучасної та міцної держави".

У Twitter він також привітав співвітчизників зі святом Покрови Пресвятої Богородиці.

Україна – нездоланна, допоки в неї є мужні захисники й захисниці. Вони боронять українські кордони на суші, у небі й на воді. Оберігають мир і спокій у містах і селах. Забезпечують економічну безпеку держави. Ви захищаєте Україну, а Покрова Пресвятої Богородиці нехай береже вас! pic.twitter.com/EeuWfVlzvV

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) October 14, 2021 Зокрема, перша леді України Олена Зеленська також привітала громадян з великим святом. Цього року він особливий, оскільки в новому форматі відзначається вперше - День захисників і захисниць. Свій пост з привітанням вона опублікувала на своїх сторінках в соціальній мережі Instagram.

View this post on Instagram

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Нагадаємо, що День захисника і захисниць України – свято, що започатковано з 2014 року й святкується щорічно 14 жовтня, водночас з Покровою Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва. Воно є державним святом та вихідним днем. Україна ж почала офіційно відзначати День захисника у 2015 році - тоді ж влада скасувала святкування Дня захисника вітчизни (23 лютого).