Зеленський: Війна на Донбасі – виклик, який необхідно подолати заради миру в майбутньому

ITTA

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Війна на Донбасі є викликом, який Україна має подолати заради миру в майбутньому, заявив президент України Володимир Зеленський, звертаючись до курсантів Луганського військового ліцею в день складання присяги на острові Хортиця (Запорізька область).

Президент України зазначив, що Луганський військовий ліцей було знищено 2014 року. Він висловив упевненість, що відновлення цього навчального закладу – справа часу. "Прийде день, коли ви зберетеся у відновленому Луганському військовому ліцеї в мирний час, під синьо-жовтим прапором України і згадаєте цей день. І обов’язково посадіть паросток дуба з Хортиці. І будете збиратися, я впевнений, щороку після випуску: без втрат, тим самим складом або навіть більшим – разом із вашими батьками або разом із вашими дітьми, розповідаючи їм, як починали шлях захисників України – держави, яка не задивляється на чуже, але захищає і завжди повертає своє", – сказав він.

Зеленський наголосив, що тимчасова окупація територій – "це наш виклик, і ми маємо його подолати, щоб нарешті сказати: "Мир настав, Донбас і Крим знову з нами".

Звертаючись до курсантів, президент зазначив, що "якщо в їхньому житті настане важкий день, потрібно уявити 2014 рік".

"2014 рік – початок агресії, початок російської війни… У багатьох із вас там (на Донбасі – ІФ) був батько, старший брат, хрещений, сусід. Але те, що ви зараз стоїте тут і готуєтеся скласти присягу ліцеїстів, навчатися і з часом стати офіцерами та захисниками України, означає одне: у 2014-му… вже тоді, незважаючи на те, що вам було по вісім років, кожен із вас зробив цей важливий вибір, вирішив, що він робитиме і ким він стане, кого він захищатиме. Ви зробили цей вибір не через красиву картинку в кіно, не через романтизм у книжках, а під час реальних бойових дій на сході України, навчаючись у другому класі звичайної школи", – сказав президент.