Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту

Читомо

Відомий письменник Любко Дереш оголосив флешмоб-дослідження «Моя Українська Мрія». Про це Читомо повідомили співорганізатори флешмобу.

Флешмоб присвятили до 30-річчя Незалежності України та покликаний дослідити феномен Української мрії і як вона змінювалася протягом 30 років.

«30 років тому Україна відновила свою Незалежність. Покажімо те, що робить нас незалежними українцями. Що робить нас сильною, дружньою нацією з унікальною історією, котра має чим здивувати світ. Мріймо сміливо. Мріймо нестримно і щедро. Мріймо про своє, особисте, але й мріймо про загальне, спільне: спільну державу, спільну Європу, спільний світ», − закликав письменник. Любко Дереш проводить дослідження у межах мультимедійного проєкту «Мрійники ХХІ». Кінцевим результатом стане документальний фільм-портрет про людей, які у 1980-90-их роках, під тиском заборон та під наглядом КДБ, творили українську культуру. У фільмі уже знялися: співачка і телеведуча Анжеліка Рудницька, співачка Марія Бурмака, письменниці Ірен Роздобудько і Катерина Бабкіна, рок-гурт «Брати Гадюкіни», акторка Анна Кошмал. Режисери фільму: Руслан Арітович та Альона Алимова. Наразі зйомки тривають. Побачити стрічку можна буде наприкінці жовтня.

Першу частину дослідження письменник провів у форматі публічного форуму «Мрійники: Листи до Всесвіту» за участю правозахисників, екоативістів, філософів, культурологів. Під час форуму відомий митець Влодко Кауфман провів перфоменс на тему сучасної російсько-української війни та окупації Криму. Усі три частини обговорень та перфоманс можна переглянути за посиланням. «Моя українська мрія – це мрія про країну освічених, мислячих людей. Щоб було, як у фантастичних книжках про щасливе майбутнє, де скрізь літають екологічні і безшумні екіпажі, здіймаються висячі сади, височіють півпрозорі вежі і сфери – мрію про країну, в якій кожна людина стає справжнім творцем, мудрим, знаючим, люблячим…», − поділився мрією Дереш.

Нещодавно Любко Дереш запустив у соціальних мережах флешмоб. У рамках ініційованого ним флешмобу, опублікував родинне фото, на якому він у дев’ятому класі з дідусем Євгеном. Світлину зробили 1 вересня 1998-го року біля Львівського фізико-математичного ліцею. «У цей день для мене відкрився інший світ, світ за межами мого рідного міста Пустомити. Я наважився поступати у ліцей саме з подачі дідуся Євгена і зміг це зробити за його підтримки…», − пояснив Дереш.

Долучитися до флешмобу-дослідження можна, показавши у соціальних мережах знакові речі, які асоціюються із Українською мрією, і розповівши їхні історії: фото першої вишиванки, фото з «Червоної Рути», альбом улюбленої української музики, синьо-жовтий прапорець, який ви бережете з часів Дня злуки і «живого ланцюга» у 1990-му, чи навіть шматочок поваленого під час Євромайдану пам’ятника Леніну. Будь-що, з чим асоціюється Українська мрія. У дописі до фото розповісти, що зображено на ньому і відповісти на такі питання:

Якою є Українська мрія для вас?

Які у вас сподівання на майбутнє?

До тексту додати слова «Долучаюся до флешмобу «Моя #УкраїнськаМрія». Також у дописі слід позначити трьох друзів, щоб передати естафету далі.

Нагадаємо, нещодавно перший роман Дереша «Культ» увійшов у сотню знакових українських повістей і романів.