Володимир Зеленський у Запоріжжі зробив несподівану заяву про 700-річний дуб

Forpost

Сьогодні Запоріжжя відвідав президент України Володимир Зеленський, який у своїй промові зробив несподівану заяву.

Під час робочої поїздки до Запорізької області Зеленський взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня захисників і захисниць України та церемонії складання урочистої присяги військового ліцеїста на острові Хортиця.

Під час своєї промови України згадав і про сам острів та про 700-річний дуб, який, на думку президента України, стоїть на Хортиці, а не на Правому березі:

— Хортиця — має сакральне значення. Протягом багатьох років Хортиця була форпостом проти багатьох ворогів. Саме тут зародився, саме тут кувався непереможний дух козацтва, який і в наш час допомагає боротися з ворогом. Тут, на острові, є відомий 700-літній дуб, біля якого Богдан Хмельницкий збирав військо, а Іван Сірко з козаками писав письмо турецькому султану. Цей дуб пережив багато років, пережив чимало, сильний вітер ламав його, блискавка влучала в нього. Він витримав і це. І, хай не такий могутній він на вигляд як колись, він стоїть, — промовив Володимир Зеленський.

Зазначимо, що у тому стані, в якому зараз знаходиться славетний дуб, його важко назвати символом стійкості, адже зараз у нього, фактично, живою залишається лише одна гілка.

Повторили слова президента і на офіційному сайті голови держави: