Батько з сином та дві сестри: Україну на передовій захищають цілими родинами

UA: Cуспільне мовлення

Сьогодні на передовій Україну захищають цілими родинами. Так на Донеччині неподалік окупованої Горлівки службу несуть батько та син — обидва Юрії, а на Луганщині служать дві сестри близнючки Дар`я та Жанна.

23-річний Юрій з Рівненщини служи ти пішов рік тому. Надихнув його батько, теж Юрій. Чоловік захищає Україну з 2014 року. За словами 44-річного чоловіка, тоді він інакше вчинити не міг.

"Не хотів, щоб біля моєї хати були вибухи. У 2014 році я не в першій хвилі пішов, а в другій. До нас приходили в села молоді хлопці, двохсотих привозили. Вирішив теж піти. Я вже більшість життя свого, можна сказати, прожив. Мені втрачати нічого. Син дорослий, вже сам міг заробляти на життя", — згадує Юрій.

Рішення сина піти на фронт батько підтримав.

"Я ще в училищі був, і він розповідав, що і як тут. У мене було бажання велике сюди попасти, але за певних обставин не вдалося. Через декілька років після закінчення я все ж таки вирішив піти в армію", — розказав хлопець.

Суспільному хлопець розказав, що дослухається до порад батька та побратимів.

"Як би людина не трималася, але невеличкий страх є. Тут кожної миті може статися що завгодно. З такими побратимами страх не переміг, він так потихеньку зменшується", — каже Юрій.

Дві 19-річні сестри Дар’я та Жанна вже пів року проходять службу на Луганщині, родом дівчата з Чернігівщини. Військовослужбовицями обидві мріяли стати з дитинства.

З дитинства Жанна та Дар`я разом, намагаються не розлучатися. Разом дивляться фільми, слухають однакову музику та одягаються також в схожий одяг, коли не носять форму. Як розповіли дівчата Суспільному, одна без одної служити не пішли б.

Дар`я молодша за сестру на десять хвилин. Раніше дівчат побратими не відрізняли, хоча, кажуть сестри, у них різні родимки на обличчі й за характером різні.

"Я більш спокійніша, сестра така більш активніша", — розказала Дар’я.