Померла одна з найвидатніших українських оперних співачок Бела Руденко

Діалоги

У столиці Росії у віці 88 років померла відома оперна співачка, заслужена артистка України, народна артистка СРСР Бела Руденко. Про смерть 88-річної власниці унікального сопрано повідомив російський критик Андрій Плахов у Facebook.

«На 89-му році життя померла видатна оперна співачка Бела Андріївна Руденко», – написав він.

Причина смерті артистки не уточнюється.

Бела Руденко народилася в 1933 році в селищі Боково-Антрацит (нині місто Антрацит Луганської області України). Співати почала ще в ранньому віці. Випускниця Одеської консерваторії по класу співу. У 1955 році дебютувала на сцені Одеського театру опери і балету. З 1956 року – солістка Київського театру опери та балету ім. Шевченка.

У 1960 році Руденко була визнана народною артисткою СРСР.

У 1972 році дебютувала на сцені Великого театру в Москві. У 1973-1988 роках була солісткою Великого театру.

Виконувала партії в операх «Руслан і Людмила» і «Іван Сусанін» Михайла Глінки, «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, «Ріголетто» і «Травіата» Джузеппе Верді, «Царська наречена» і «Садко» Миколи Римського-Корсакова, «Іоланта» Петра Чайковського.

З 1957 року багато гастролювала по містах СРСР і за кордоном. Закінчила співочу діяльність в 1995 році.

Педагогічну діяльність розпочала в Київській консерваторії (нині Національна музична академія України імені П.І. Чайковського) (клас сольного співу). З 1977 по 2017 рік викладала в Московській державній консерваторії імені П.І. Чайковського, була удостоєна звання професора.

Бела Руденко була одружена з народним артистом Азербайджанської РСР, нині надзвичайним і повноважним послом Азербайджану в Росії Поладом Бюльбюль огли.