Львівський магазин “Трембіта” увійшов до Книги рекордів України

Діло

Салон був заснований у 1926 році на вулиці Коперника, 5, йдеться на сторінці крамниці у Фейсбуці.

“Ми святкуємо 110-річний ювілей магазину “Трембіта”. Це вже справжня перлина епохи, без якої важко уявити Львів!”, – зазначається у повідомленні.

Насправді 110 років минає від моменту спорудження будинку на вулиці Коперника, 5, а власне магазин починає свою історію з 1926 року:

“У 1911 році на вулиці Коперника, 5 за проєктом архітектора Романа Фелінського завершилося будівництво кам’яниці. Там згодом у партері облаштували музичний магазин “Мелодія”. Він торгував різними музичними інструментами та навіть грамофонами. Епохи змінювалися, а традиція музичного салону залишалася непорушно. Від 60-х років ХХ століття і до сьогодні – за цією адресою знаходимо крамницю музичних інструментів “Трембіта”, – зазначили на сторінці крамниці.

Цю подію не оминули в “Книзі рекордів України” та відзначили “Трембіту” за “найтриваліший період незмінного місцезнаходження магазину музичних інструментів”. У документі, що підтверджує рекорд, йдеться, що перша згадка про музичний магазин за цією адресою датується 20 січня 1926 року. Вручення посвідки про рекорд відбулося 9 жовтня. Її здійснив експерт Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський

Ідея зареєструвати рекорд з’явилась в одного із власників “Трембіти”. Йому до рук потрапила газета 1926 року. Там була реклама магазину “Мелодія”.

“Мене на це штовхнула людина, яка принесла у наш магазин газету за 1926 рік, січень місяць, в якій була реклама цього магазину. Після цього я почав робити пошук по архівах. Основним доказом була ця газета 1926 року. Вона підтверджує, що цей магазин тут існував”, – розповів співвласник магазину Павло Гудь.