Уганда і Зімбабве обігнали Україну: рейтинг країн за показником пенсійних накопичень (інфографіка)

Finance.ua

Finance.ua як портал, що дбає про ваші заощадження, дізнався, на якому місці Україна в рейтингу за показником пенсійних накопичень.

Такі країни Африки: Уганда і Зімбабве, Танзанія обігнали Україну в рейтингу пенсійних накопичень. Про це повідомила член Наглядової ради АТ “Альтбанк” Тетяна Острікова на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Експерт назвав переваги накопичувальної пенсії

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала оновлений огляд пенсійних накопичень в країнах світу. Серед 89 країн, які були досліджені, Україна на передостанньому місці за показником сукупних накопичень по відношенню до ВВП держави. У нас вони склали 0,1% ВВП. Нижче нас тільки Пакистан – також з 0,1%.

“Коли у рейтингу нас переганяють Уганда, Танзанія, Зімбабве, Кенія, виникає питання, а що ж далі. А далі вже нема куди, бо ми і так передостанні у списку країн за показником пенсійних накопичень”, – зазначила вона.

Найбільші у світі накопичення в Данії – 229% ВВП, це 882 млрд доларів США. При цьому населення Данії лише 5,8 мільйонів, це означає що кожен в середньому має 152 тис. доларів США накопичень. Сім країн світу мають сукупні накопичення більше трильйону доларів США. В Україні, за підрахунками ОЕСР сумарні пенсійні накопичення у 2020 становили 123 млн дол. США, або 3,5 млрд грн.

Довідка Finance.ua:

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr