У Лондоні відбулася прем’єра постановки про Бабин Яр

UA: Cуспільне мовлення

У лондонському JW3 (Єврейському громадському центрі) 21 листопада відбулася прем’єра постановки "Songs for Babyn Yar" — "Наш спів для Бабиного Яру", створеної за підтримки Українського інституту, пише Укрінформ.

Креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська розповідає, що понад рік тому до них звернулася лондонська продюсерська агенція DashArts, яка спеціалізується на підтримці проєктів у Центральній і Східній Європі.

Вона назвала проєкт складним, інклюзивним, а унікальність його — в поєднанні театрального і музичного мистецтва на таку складну тему:

"Для нас це було влучення в десятку – ідейно, концептуально. Ми дуже раді, що пішли на це", — розповідає Тетяна Філевська.

Прем’єра Songs for Babyn Yar відбувається у межах Лондонського джазового фестивалю EFG 2021, а 7 грудня її зможуть побачити в Києві. Наступного року планується показати його в інших містах України.

Автори проєкту, Міжнародна мистецька організація Dash Arts із Лондона, за допомогою музикальних засобів, віршів Мар’яни Кияновської, Олени Теліги, Нехами Ліфшиц, тексту Анатолія Кузнєцова, а також оповідання 93-річної Рахіль Бланкман, вся родина якої загинула у Бабиному Яру, розповідають про одну з найстрашніших трагедій минулого століття. У ньому лунають пісні чотирма мовами (їдиш, іврит, українська і російська), які виконують музиканти з українським корінням, які наразі живуть у Німеччині, — Світлана Кундиш, Мар’яна Садовська і Юрій Гуржи.

Український інститут, додала Тетяна Філевська, опікується підтримкою різноманітних культурних ініціатив і проєктів. Зокрема, найближчим часом у Польщі та Німеччині буде представлений перформанс, присвячений Криму та кримським татарам. Це п’єса на драматургійний текст Наталки Ворожбит, "на межі між мистецтвом і актуальними питаннями, які нас дуже хвилюють, доволі гострий і доволі складний матеріал".

Вона також згадала проєкт "Українська ніч" — концерт сучасної електронної музики з українськими етнічними мотивами та 3D-анімацією, представлений у 2019 році у Відні.