Буданов прокоментував намір відкрити військовий центр ЄС в Україні

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це заявив в інтерв'ю одному з українських видань начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, повідомляє пресслужба ГУР МО.

“Створення військового консультативно-навчального центру Європейського Союзу в Україні відповідає порядку денному у сфері безпеки і посилить подальшу європейську інтеграцію України”, – зазначив Буданов.

Він нагадав, що рішення відкрити військовий консультативно-навчальний центр Європейського Союзу в Україні, яке ще раніше було досягнуте на високому рівні представниками нашої держави та ЄС, повністю відповідає порядку денному у сфері безпеки, що стоїть перед усім демократичним світом.

Коментуючи заяву міністра оборони Швеції Петера Гульквіста про можливість відправки шведського військового контингенту в Україну в рамках навчальної місії під керівництвом ЄС, Буданов наголосив, що такі дії лише посилять на інституційному військовому рівні подальшу європейську інтеграцію України, а також можуть прискорити і євроатлантичну інтеграцію, оскільки стрімкі і небезпечні події, які створює правлячий режим у Росії для всього європейського континенту, – найбільший системний виклик, з яким зіткнувся весь захід із часів “холодної війни”.

“Переконаний, що військовий центр ЄС в Україні дедалі більше буде інтегрувати Україну в спільну зовнішню політику і політику безпеки Євросоюзу, зробить нашу державу провідним учасником програми постійного структурованого співробітництва (Permanent Structured Cooperation, PESCO), що впливатиме на процеси модернізації та реформування всього блоку безпеки України”, – зазначив керівник української воєнної розвідки.

Буданов наголосив, що така військова співпраця Європейського Союзу й України матиме подвійний і двобічний вплив: у ЄС Україна запозичуватиме інноваційну систему військової освіти, удосконалюватиме навчально-технічну базу, а з іншого боку – Збройні сили України за останні сім років отримали важливий бойовий досвід у стримуванні гібридної агресії. Саме цим досвідом ЗСУ має можливість поділитись зі своїми міжнародними партнерами та військовими експертами світу.