Закон про медіацію направили на підпис Зеленському

UNN

Верховна Рада передала на підпис президенту України Володимиру Зеленському закон про медацію. Про це у своєму Telegram повідомив голова ВР Руслан Стефанчук, передає УНН.

Цитата

“Найщиріші вітання всім, хто впродовж довгих років працював над створенням інституту медіації в Україні! Тільки-но підписав Закон України „Про медіацію“. Це надзвичайно важливий документ, що дозволить вирішити свої суперечки, не звертаючись до суду”, —заявив Стефанчук.

Деталі

Відзначимо, що законопроектом пропонується визначити правові засади та порядок проведення медіації в Україні. Зокрема, передбачається, що:

— процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах (спорах), які виникають, зокрема, з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним, обвинуваченим та в інших сферах суспільних відносин;
— фізичні та юридичні особи зможуть звернутись до медіатора для проведення медіації як до звернення до суду, третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу, так і під час судового, третейського чи арбітражного провадження;
— медіація проводитиметься за взаємною згодою сторін медіації відповідно до принципів добровільності, конфіденційності, незалежності та нейтральності, неупередженості медіатора.

Нагадаємо

Верховна Рада у липні 2020 року ухвалила за основу законопроект № 3504 про медіацію, поданий Кабінетом міністрів України.