Єпископа ПЦУ, який побив свою сусідку, звільнили на спокій

Діло

Титулярний єпископ Шепетівський ПЦУ Адріан (Кулик) звільнений на спокій із забороною звершення публічних богослужінь. Про це йдеться в постанові Священного Синод ПЦУ, засідання якого відбулося 22 листопада в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, передає “Релігійна правда”.

Як йдеться на сайті ПЦУ, Синод заслухав повідомлення Предстоятеля ПЦУ про справу щодо обвинувачення титулярного єпископа Шепетівського Адріана (Кулика) у порушенні, за яке передбачене суворе канонічне покарання (27 Апостольське правило, 9 правило Константинопольського Двократного собору).

Після заслуховування інформації у справі та особистих пояснень титулярного єпископа Шепетівського Адріана (Кулика), в яких він частково визнав себе винним у висунутих звинуваченнях, Священний Синод дійшов висновку, що єпископ Адріан (Кулик) дійсно вчинив порушення, за які канонічними правилами (27 Апостольське правило, 9 правило Константинопольського Двократного собору) передбачене суворе покарання.

У зв’язку з цим титулярний єпископ Шепетівський Адріан звільнений на спокій із забороною звершення публічних богослужінь. Після завершення одного року з часу прийняття зазначеної Постанови Священний Синод матиме судження про його подальше служіння.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній відсторонив єпископа Шепетівського Адріана Кулика від виконання архієрейських обов’язків та звершення богослужінь на час розслідування справи, за якою його обвинувачують у побитті жінки.

Відповідне розпорядження опубліковали на офіційному сайті Православної Церкви України.

Раніше ЗМІ поширили відео, на якому чоловік штовхав жінку, відібрав у неї телефон та викинув його у клумбу. Інцидент стався просто під камерою спостереження, встановленою біля багатоповерхівки. Судячи із записів з відеокамери, побиття сталося увечері 16 жовтня.