У Херсоні Ірина Верещук зустрілася з представниками кримськотатарського народу

Перший регіональний

Проблемні питання, які виникають у жителів Криму та кримських татар у зв’язку з тимчасовою окупацією півострова обговорили в Херсонській облдержадміністрації. Віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук поспілкувалася з представниками меджлісу та громадських організацій.
​​​​​​В ході зустрічі присутні обговорили ситуацію з порушеннями прав людини на тимчасово окупованій території. Зокрема, примусову паспортизацію, переслідування за політичними мотивами, порушення прав дітей, переслідування журналістів, заборону діяльності меджлісу кримськотатарського народу та інше.
У свою чергу, громадських організацій «КримСОС» та «10 квітня» також розповіли, з якими проблемами найчастіше до них звертаються жителі тимчасово окупованого півострова.

Сьогодні є ряд проблем, які створюють суттєві обмеження в можливості реалізації прав внутрішньо переміщених осіб. На необхідності вдосконалення механізмів отримання внутрішньо переміщеними особами адміністративних послуг, зокрема отримання паспорта й реєстрації місця проживання, наголосив представник Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов. Зокрема, це стосується студентів, які мають намір навчатися в Україні та отримувати стипендії.
Крім того, Ірина Верещук наголосила, що усі порушені питання будуть відпрацьовані міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Віце-прем’єр-міністр України додала, що наразі розроблено законопроєкт, згідно з яким жителі ТоТ матимуть змогу отримувати українські документи про народження дитини чи смерть людини не через суд, як зараз, а в центрах надання адмінпослуг (ЦНАП).
Пресслужба Херсонської обласної державної адміністрації