Американські катери Island для ВМС прибули в Україну

UNN

Корабель з двома модернізованими патрульними катерами берегової охорони США, призначеними для посилення сил ВМС України, увійшов до територіальних вод України. Про це інформують у Військово-морських силах ЗСУ, пише УНН.

Цитата:

"Сьогодні, 23 листопада, на борту судна “Ocean Grand” з міста Балтімор, штат Меріленд, США до України прибули 2 катери типу “Island”, які отримали назви “Фастів” та “Суми”. Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України“, — інформують у ВМС України.

Деталі

Повідомляється, що далі у супроводі кораблів ВМС, корабель попрямує до кінцевої зупинки маршруту — Одеського морського торгівельного порту, далі — проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка катерів до експлуатації після тривалого транспортування.

Невдовзі на катерах “Фастів” та “Суми” буде піднято Військово-морський прапор України та під командуванням українських екіпажів вони розпочнуть свій бойовий шлях по забезпеченню морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів, інформують у пресслужбі ВМС.

Що було раніше

Як писав УНН, напередодні корабель з катерами берегової охорони США, призначеними для посилення сил ВМС України, пройшов через Босфор.

Довідково

Передача катерів відбулася в меаах матеріально-технічної допомоги Сполучених Штатів Америки Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємосумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО.