Кропивницькі спецпризначенці мають сертифікат про сумісність із підрозділами армій країн NATO

З перших уст

Підрозділ кропивницького 3-ого полку спецпризначення імені Святослава Хороброго SOLTG31 отримав сертифікат про сумісність із підрозділами армій країн NATO.

Про це розповів військовослужбовець полку Суспільному. (https://suspilne.media/182898-pidrozdil-kropivnickogo-polku-specpriznacenna-otrimav-sertifikat-pro-sumisnist-z-pidrozdilami-nato/)
Бажання України вступити до військового Альянсу, який гарантує своїм членам безпеку через політичні та військові важелі, зрозуміле, надто після подій 14-ого року, коли Росією був анексований Крим, а на сході розпочалася війна. Зі свого боку NATO має свої вимоги до військових підрозділів країн, які хочуть вступити до Альянсу – вони мають бути відповідно підготовлені для колективної оборони від агресії. Кропивницький підрозділ спецпризначенців – другий зі складу Збройних сил України, який отримав сертифікат.
Чим відрізняється система підготовки NATівських військ від тої, яку застосовували в ЗСУ та яким стандартам відповідали, а яким ні кропивницькі спецпризначенці?
Робота з підготовки групи до проходження оцінювання почалась з кінця 2018 року, говорить Юрій.
"В першу чергу 14-й рік показав велику проблему з вогневою, тактичною, медичною підготовками. Стало зрозуміло, що реформування Збройних Сил України, які працювали за радянським зразком, неминуче".
У чому різниця між принципами роботи армії старого зразка та NATівськими стандартами, почали розуміти після початку навчань.

"Ми взяли за основу їх принципи підготовки спеціалістів, – розповідає Юрій. – Кожен має виконувати свою роботу – підривник, медик, розвідник, зброяр – відповідає за свою ділянку. В довоєнні роки було по іншому: є командир – це офіцер, який найбільш підготовлений, він закінчив інститут, і в нього є заступник, а основна маса військовослужбовців мала задачу виконувати накази командира. Завдання було – прийти до місця засідки, і зробити те, що буде вимагати командир. На даному етапі все змінилось – підготовка спеціалістів, ставлення людей до роботи, і підхід до кадрового відбору – наразі вимоги до кандидатів вищі, навіть до солдата".

Фото – звідси. (https://suspilne.media/182898-pidrozdil-kropivnickogo-polku-specpriznacenna-otrimav-sertifikat-pro-sumisnist-z-pidrozdilami-nato/)