Патрульні катери типу Island прибули до порту Одеси

UA: Cуспільне мовлення

Два патрульні катери типу Island на борту судна "Ocean Grand" прибули до торгівельного порту в Одесі. Про це Суспільному повідомив прессекретар ВМС ЗС України Андрій Кучер.

Безпеку на переході Чорним морем забезпечували кораблі та авіація Військово-Морських Сил ЗС України.

"Судно проходить митний контроль , його розвантажують. Потім буде відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування" – зазначив Кучер.

Що відомо Перші два катери класу Island "Слов’янськ" і "Старобільськ" передали Україні у 2018 році. Їх побудували у 1988 році, до передачі вони були частиною складу берегової охорони США. З 2017 року катери вивели зі складу берегової охорони США, а через два роки вони прибули до Одеси на борту суховантажного корабля Ocean Freedom. До складу Військово-морських сил України кораблі ввели у листопаді 2019. Свої назви "Слов’янськ" і "Старобільськ" катери отримали на честь загиблих піхотинців з однойменних міст в Луганській та Донецькій областях. Кожен катер має 8 відсіків, завдовжки 34 метри, важить 150 тонн та розвиває швидкість до 30 вузлів. Таке судно може перебувати в морі без підкріплення до 5 днів. Штат на катері – 20 військовослужбовців, з яких 3 офіцери. Додатково екіпаж може перевозити ще 4 людини. Також на кожному з катерів є 25-міліметрова артилерійська установка та кулемети Калашникова, які встановлюються на бронетранспортер. Читайте також Два патрульні катери типу Island прибули до України й прямують в Одесу Судно Ocean Grand, яке везе в Україну два патрульних катери класу Island, увійшло у Чорне море У Міноборони планують до кінця року сформувати під Одесою дивізіон катерів Island

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області