Судно з двома катерами Island пришвартувалося в Одесі

Укрінформ

Розвантаження катерів розпочнеться через декілька днів, повідомили кореспонденту Укрінформу в ВМС ЗС України.

Як інформувала служба зв’язків з громадськістю командування Військово-морських сил Збройних сил України у Фейсбуці, попереду - підготовка до експлуатації після тривалого транспортування.

Незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято військово-морський прапор України та під командуванням українського екіпажу вони розпочнуть свій бойовий шлях із забезпечення морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Нещодавно на верфі Берегової охорони США відбувся черговий випуск українських моряків, які пройшли 6-тижневий спеціальний курс додаткової підготовки для служби на Island.

Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги США Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни.

Як повідомляв Укрінформ, у липні командувач ВМС України Олексій Неїжпапа підтвердив можливість формування до кінця 2021 року дивізіону катерів типу Island, що дислокуватиметься у порту Південний. П'ять патрульних катерів матимуть відповідне озброєння.

Контрадмірал нагадав, що катери «Слов’янськ» і «Старобільськ», передані США восени 2019 року, вже перебувають у складі національного флоту.

Наприкинці жовтня у Балтиморі завершився курс допідготовки 5-го українського екіпажу катерів типу Island.